Lider Kurs Kimdir ? 

Özel Öğretim sektöründe 25 yıllık tecrübemiz bulunmaktadır. En az 15 yıllık tecrübeli bir kadroyla çalışıyoruz. İzmit ve ilçelerinde kurs ve özel ders ile ilgili çalışmalarımız bulunmaktadır. 


Neden Özel Ders Almalısınız?

Her öğrencinin bilişsel seviyesi farklıdır. Okulda kalabalıkta kaybolan öğrencinin açığını kapatmak için gittiği etüt merkezi ya da kurslar vardır. Bu ortamlarda sınıf ortamı modeli ile ders verdiğinden bilgi dağılımında sorun yaşanabilir. Bu nedenle öğrenciyle birebir öğretim yapmak daha verimli ve hızlı sonuçlar doğurur.


Kurumsal Firmalardan Özel Ders Almanın Farkı Nedir?

Evde alınan özel derste öğrencinin derse hazır olma durumu tamamen keyfi iken, kuruma gelen bir öğrenci zihinsel olarak da ders çalışmaya hazır olarak gelir. Özel hazırlanmış odalarımızda dikkat dağınıklığı olmadan tüm ders saatini en verimli şekilde geçirir.


Lider Kurs 'a  Gelen Öğrenci Nelerden Yararlanabiliyor?

Yeni gelen öğrencilerimizin öncelikle eksikleri tespit edilir. Okul sınavları yaklaşırken yazılı çalışmaları yapılır ve öğrenci gerçek  sınavından önce şubemizde küçük bir deneme sınavı olur. Böylece eksik konular saptanır ve ders programı ona göre şekillenmiş olur. Öğrencilerin çözemedikleri soruları sormaları için sessiz sınıfta  her zaman bir öğretmen bulunur ve öğrenci sessiz sınıfta  her zaman soru sorabilir. Meb ve ÖSYM sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılır. 

-Sessiz Sınıf 

- Eğitim Koçu İle Takip

-Yazılı Hazırlık Çalışmaları

- MEB - ÖSYM Sınav Hazırlıkları

- Soru Çözüm Programları  


İstediğimiz Dersleri, İstediğimiz Kadar Alabilir Miyiz?

Branş dersleri arasında ücret farkı olmaksızın ders programınız sizin ihtiyacınıza göre oluşturulur. İstediğiniz branştan istediğiniz adet ders alabilirsiniz. 


Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

Kursumuzda bulunan rehberlik danışmanlarımız da öğrencilerin akademik seviyelerini sürekli kontrol ederler. Bir ya da iki haftalık periyotlarla öğrencinin durumunu veli ile paylaşırlar. Ev ve kurs arasındaki iletişimle öğrencinin düzenli ve istikrarlı bir şekilde çalışması sağlanmış olur.


Sessiz Sınıf  Hizmetleri Neleri Kapsıyor?

Kursumuzda kayıt olan öğrencilerimizin mesai saatleri boyunca yararlanabileceği bir sessiz sınıf bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ödevlerini burada yapabilirler. Ayrıca öğretmenlerimiz Sessiz sınıfta soru çözümüne de yardımcı olmaktadırlar.